Sorsdöntő október előtt a csapat

Nehéz meccsek válogatott szünettel, El Classicoval

2018. október 07. - KJDaniel

960x0.jpgA Barcelona csapatára nehéz mérkőzések várnak októberben

..és bár a Bajnokok Ligájában nagy lépést tettek a csoport elsőség felé a Tottenham ellen aratott győzelemmel, de ugyanakkor a Bajnokságban van mit javítani, főleg az elmúlt 3 mérkőzést figyelembe véve, ahol a csapat a megszerezhető 9 pontból mindössze 2-t gyűjtött be.

A mai napon 20:45-kor a Valencia vendégeként kell bizonyítaniuk Valverde fiainak, annak tudatában, hogy tegnap este a Real Madrid 1-0-ás vereséget szenvedett az Alavés vendégeként.

A válogatott szünet után pedig 20.-án következik a Sevilla, aztán 4 nap múlva az Inter, szintén 4 nappal később pedig a Real Madrid elleni rangadó, könnyebbséget jelenthet, hogy mindegyik mérkőzést hazai közönség előtt játszhatja le a katalán alakulat.

Nagyon fontos lenne, hogy a novemberre néhány pontos előnnyel tudjon fordulni a csapat, mind a bajnokságban, mind pedig a BL-ben, ehhez azonban szükség van arra is, hogy a válogatott szünetben ne dőljön ki senki a kulcsemberek közül.

A lehetőség tehát adott, ha ma sikerrel veszik a fiúk a Mestalla jelentette kihívást, akkor 3 pontos előnyre tehetnek szert, ami nagyon fontos lenne tekintve a későbbi mérkőzéseket.