A vezető magyar FC Barcelona blog!

Győzelem vezéráldozattal #BarcaSevilla

2018. október 21. - Berbatov

A spanyol bajnokság rangadóján a Barcelona hazai pályán fogadta a listavezető Sevillát. A mérkőzést ugyan megnyerte a csapat, de Lionel Messit elveszítette sérülés miatt.

A Barcelona gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, jobb oldalon Semedo játszotta át a védőjét, majd Messi egy kényszerítő után kiugratta Coutinhót, aki 12 méterről a kapuba helyezte a labdát. Mindez a második perc eseménysora volt. A hatodik percben majdnem kiegyenlített a Sevilla. Egy szép vendégtámadás végén Arana lövése a jobb kapufát találta telibe. 12. percben egy kontratámadás végén megszületett a Barca második gólja. Suárez remek ütemben passzolt Messihez, akinek az egyetlen rá jutó védő nem jelentett problémát, 16 méterről a kapuba tekert mellőle. Néhány perccel később Messi Vásquezzel ütközött, és szerencsétlenül fogott talajt. Hosszasan ápolták, de nem tudta folytatni a játékot, Dembélé érkezett a helyére. Dembélé gyorsan a játékba vetette magát, először Suárez indítását lőtte kapu mellé, majd az uruguayi csatárnak készített elő, aki 16 méterről gyenge, középre tartó lövést eresztett el. Az első félidő ráadásában Rakitic került gólhelyzetbe Dembélé passzából, de a vérszegény löbbölését a kapus könnyedén lekapta. A szünetre 2 gólos előnnyel ment a hazai gárda.

A második félidő némi Sevilla mezőnyfölénnyel folytatódott. A vendégek igyekeztek birtokolni a labdát. 57. percben Navas beadása elakadt Jordi Alba kezében a hazai tizenhatoson belül. Videózás után nem ítélt tizenegyest a játékvezető. 61. percben Ter Stegen duplavédéssel óvta meg a kapuját a góltól. Először André Silva fejesét hárította a levegőben úszva, majd Vázquez lövésébe is bele tudta dobni magát. 2 perccel később büntetőhöz jutott a Barcelona, Suárez játszotta át a védőjét, majd a vendégek kapusa gáncsolta, egyértelmű eset volt. A csatár értékesítette is a kiharcolt tizenegyest. 67. percben Sergi Roberto váltotta Arthurt a középpályán. Nem sokkal később szépített a Sevilla, 3:1. Sarabia Lenglet-n megpattanó lövése a kapuban kötött ki. 86. percben Ter Stegen ismét két bravúrral jelentkezett egymás után. Sarabiát és Ben Yeddert is meggátolta a gólszerzésben. A másik kapu előtt a Barca pedig lezárta a mérkőzést. Coutinho és Dembélé kényszerítőzött volna, de a francia átadását lefülelték, a felpörgő labdát Rakitic vágta kapásból a kapuba nagyszerű mozdulattal. A 91. percben egy Dembélé labdavesztés után a Sevilla ismét betalált. Muriel csavart a kapuba 16 méterről. Ezzel gyakorlatilag véget is ért a mérkőzés. Ousmane Dembélé második félidős labdavesztései nem nyerték el a közönség tetszését, néha füttyöt lehetett hallani Camp Nou közönségétől.

Messit a mérkőzés után megvizsgálták, 3 hetet kénytelen kihagyni kartörés miatt az argentin támadó.

Barcelona - Sevilla 4:2 (Coutinho 2., Messi 12., Suárez 63., Rakitic 88., ill. Sarabia 79., Muriel 91.)