A vezető magyar FC Barcelona blog!

Barcanoticias

Szerencsés győzelem #RayoBarca

2018. november 04. - Berbatov

Az FC Barcelona a spanyol bajnokság 11. fordulójában a Rayo Vallecano vendége volt, Valverde több kulcsjátékosát erre a találkozóra pihentette a hétközi kupameccsen.

A mérkőzésen gyorsan átvette az irányítást a Barcelona, és a 11. percben megszerezte a vezetést. Rakitic indította a bal oldalon felfutó Jordi Albát, aki pontosan centerezett, Suárez pedig 5 méterről a kapuba passzolt. A folytatásban visszavett a katalán csapat, és magára engedte a riválisát. A Rayo egyre veszélyesebben futballozott. José Pozo először 7 méterről a kapu mellé helyezett egy tökéletesen felépített kontrát, majd a 35. percben már nem hibázott, a tizenhatos előteréből a kapu bal oldalába csavart, 1-1. A kapufáról vágódott a hálóba a labda. Suárez néhány perccel később majdnem újra előnyhöz juttatta a vendégeket, szép játék folyt a pálya közepén, Rafinha lekészített labdáját az uruguayi tekerte a kapura, de pechére a kapufáról kifelé pattant a játékszer. A szünetre döntetlennel vonultak a csapatok.

Valverde már a meccs félidejében elküldte Dembélét melegíteni. Az 52. percben be is állt a francia szélső Rafinha helyére. A Rayo azonban az 58. percben a vezetést is megszerezte, 2-1. Egy jobb oldali beadást De Tomás fejelt a kapufára, majd a lecsorgó labdát García 2 méterről a kapuba pofozta. A Barcelona próbálta gyorsítani a játékot, és a kapuja elé szögezni a Rayo Vallecanót, de ez csak az utolsó 10 percben jött össze. Előtte közelebb állt a Rayo a harmadik gól megszerzéséhez, mint a Barcelona az egyenlítéshez. Több ígéretes akciót futtattak végig a lelkes hazaiak, de nem sikerült lezárniuk a meccset. A 87. percben a Barca nyomása góllá érett, Dembélé egyenlített, 2-2. Egy beívelt labdát az előrehúzódó Piqué fejelt le, majd a francia nagyszerű mozdulattal, dropból a hosszú sarokba lőtt. 3 perccel később már vezetett a katalán csapat, Sergi Roberto beadását Suárez bevetődve értékesítette, 2-3. Az uruguayi támadó 9. gólját szerezte a most zajló bajnokságban, ezzel a góllövőlista élére ugrott. A hajrában percek alatt a maga javára fordította a találkozót a Barcelona, és begyűjtötte a győzelemért járó pontokat.

Rayo Vallecano - Barcelona 2-3 (Pozo 35., García 57., ill. Suárez 11., 90., Dembélé 87.)