A vezető magyar FC Barcelona blog!

Barcanoticias

Kiütéses győzelem #ElClásico

2018. október 28. - Berbatov

A Barcelona a spanyol bajnokság 10. fordulójában a Real Madridot fogadta a Camp Nouban. Ernesto Valverde a hétközi Bajnokok Ligája mérkőzést sikerrel abszolváló kezdőcsapatot küldte ismét a gyepre, ma is Rafinha pótolta Lionel Messit.

Az első tíz percben ismerkedtek egymással a csapatok, a Barcelona birtokolta a labdát. Az első helyzet viszont a fővárosi csapat előtt adódott. Bale lépett meg a balszélen, beadását Benzema lőtte a kapu fölé. A 11. percben Coutinho az első veszélyes Barcelona akcióból rögtön vezetést is szerzett a hazaiaknak. Rakitic indította a felfutó Jordi Albát, akinek a második hullámba visszatett labdáját Coutinho senkitől sem zavartatva a kapuba helyezte ballal. A gól önbizalmat kölcsönzött a Barcának, uralma alá vonta a mérkőzést. 19. percben Nacho eladott labdája után Arthur csavart, de Courtois kitornázta a lövését. A Real Madrid néhány távoli kísérlettel próbálkozott eközben. A 28. percben Suárezt Varane tüntette el a tizenhatoson belül, a bíró sípja először néma maradt, de videózás után járt a büntető a Barcelonának. Suárez magabiztosan értékesítette a tizenegyest, a belga kapus jó irányba vetődött, de nem volt esélye, 2-0. A szünet előtt még egy Rafinha tekerést érdemes feljegyezni, de kaput nem talált a brazil.

A szünetben Lopetegui cserélt, Vázquezt küldte be Varane helyére. Nacho húzodott be a védelem közepére a francia pozíciójába. A második félidőt álmosan kezdte a Barcelona, büntetett a Real Madrid, 1-2. Isco került a védelem mögé, beadásába Ter Stegen beleütött, de Marcelohoz került a játékszer, aki higgadtan átvette, majd a kapuba lőtt közelről. A gól felbátorította a madridiakat, az 56. percben majdnem kiegyenlítettek, ziccerben Modric a kapufát találta el. Ebben az időszakban teljesen beszorult a hazai csapat. A 61. percben Suárez Sergi Roberto beadását akrobatikus mozdulattal tette kapura, de a kapufa ezúttal a vendégeket mentette meg. A másik oldalon Vázquez beadását Benzema fejelte 4 méterről a kapu fölé. Rafinhát Semedo váltotta a hazai oldalon a 69. percben, Sergi Roberto eggyel feljebb húzódott. A Barcelona fokozatosan ismét magához ragadta a kezdeményezést, és a 75. percben Suárez fejesével megnyugtató előnyt szerzett, 3-1. Sergi Roberto tette újfent középre a labdát, az uruguayi csatár 13 méterről gyönyörű gólt fejelt. Közben Dembélé is pályára került a fáradó Coutinho helyére. Nem sokkal később Suárez már a mesterhármasát ünnepelhette. Ramostól csent labdát Sergi Roberto, majd indította az üresen kiugró csatárt, aki ügyesen átcsippentette Courtois fölött a labdát, 4-1. És még hátra volt a slusszpoén: Dembélé átjátszotta Nachót, majd a benyesett labdáját az Arthurt váltó Vidal bólintotta a kapuba. 5-1, kiütés a vége.

A bekapott gól után sebezhetőnek tűnt a Barcelona, de Valverde cseréivel ismét visszanyerte a ritmusát, és elsöpörte a Real Madridot. A győzelmének köszönhetően a csapat marad listavezető pozícióban a 10. forduló után is.

Barcelona - Real Madrid 5-1 (Coutinho 11., Suárez 30., 75., 83., Vidal 87., ill. Marcelo 50.)