A vezető magyar FC Barcelona blog!

Barcanoticias

Barcelona-Celta Vigo elé

2023. szeptember 23. - Youaintmjbaby

A frissen 2025 nyaráig hosszabbító Xavi Hernández csapatára, a spanyol bajnokság 6. fordulójában a Celta Vigo elleni megmérettetés vár, ma 18:30-tól a Monjuicban.

A mester újra számíthat a sérülésből visszatérő Ronald Araujóra és valószínűleg több játékost is pihentetni fog a keddi BL csata után. A Mundo Deportivo értesülései szerint Lewandowski, Koundé és Gavi kezdhet ma a kispadon.

Ezt a csapatot várja ma a katalán lap:
Ter Stegen; Baldé, Inigo, Christensen, Cancelo; Gündogan, Romeu, De Jong; Félix, Ferran, Yamal

A másik oldalon Franco Cervi az egyetlen, akivel nem számolhat egy régi, jó ismerős, Rafa Benítez. Ha már ismerős, természetesen a vigóiaknál is van „exBarcás”, Oscar Mingueza meghatározó embere a gárdának.

Mundo szerinti kezdő:
Villar; Ristic, Starfelt, Dominguez, Nunez, Mingueza; de la Torre, Beltrán; Bamba, Larsen, Aspas

A Barca bombaformában futballozik, elmúlt két meccsükön 10-et vágtak Lewáék a Monjuicban, lassan belakva a létesítményt. Eddigi 5 bajnoki találkozóból 4-et megnyertek és tapadnak a Real Madridra a tabellán.
A másik oldalon kevésbé rózsás a helyzet. Már a nyár folyamán nagy sokk volt Gabri Veiga elvesztése, és a La Ligát sem kezdte fényesen Benítezzel a Celta. 3 vereség, 1 döntetlen és 1 győzelem a mérleg. Az elmúlt évek általános gólfelelőse, Iago Aspas pedig egyelőre nem talált be idén.

Az előjelek pozitívak, Xavi és Baldé szerződéshosszabbítása pedig csak tovább emelték a csapatmorált. Sorozatban 6 sikeresen megvívott tétmeccset könyvelhet el egy győzelem esetén az FC Barcelona.

<

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Raven1975 2023.09.23. 15:37:49

Mario Melero López lesz a játékvezető a mai bajnokin, ettől függetlenül magabiztos győzelmet várok és remélhetőleg senki nem sérül le! Força Barça!

Balázs37. 2023.09.23. 19:33:47

Gyatra produkció eddig

Balázs37. 2023.09.23. 20:12:01

Na szóval mindenki lila ködben úszott, és a 6. fordulóban egy gyenge Celtatól megjött a kijózanító pofon, ami visszataszított bennünket a rideg valóságba. Merjünk nagyot álmodni. Na persze.....

Balázs37. 2023.09.23. 20:36:42

Na mi is történt itt a végén? Miért adtunk 75 perc előnyt a Celtanak, ha tudunk így is focizni? Gratulálok a győzelemhez, de 75 perc az aggasztó volt. Remélem De Jong sérülése nem súlyos! Elnézést a csapattól, hogy nem bíztam bennük, a játék képe nem erre engedett következtetni.

Raven1975 2023.09.23. 20:56:38

Minden elismerésem a Celtáé! Remek meccset játszottak. Aztán a 80. perc után elfáradtak. A Barça pedig végre tud ilyen meccseken is fordítani. Nagyot mentek a fiúk! Ez a beállunk hátra és csak kontrázunk csapatok ellen mindig szenved a csapat! Nagyon fontos három pont a zsebben és jár a gratuláció a győzelemért! Visça el Barça!

Davidsonharley 2023.09.23. 21:17:46

Hosszú évek óta mumusa a Barcának a Celta....... függetlenül attól, hogy a tabella hányadik helyén tanyáznak éppen. Aspastól minden meccsen idegbajt kaptam, de elismerem, hogy remek játékos. Ezt a második góljuk előtti mesteri passza is bizonyította. Viszont a Barca pedig azt bizonyította - amit eddig mindig a margittól irigyeltem - hogy nincs elveszett meccs .....és a meccs a bírói hármas sípszóig tart....és egyéb közhelyek. De nem csak önmagában az eredmény okoz örömet hanem a tudat, hogy mi is képesek vagyunk az utolsó pillanatokig harcolni és akár megfordítani az eredmény állását. Gratula a csapatnak ezért. Az első 75 percért viszont lenne mit számon kérni tőlük.:-)

FRANCIBARCA 2023.09.23. 22:05:51

@Davidsonharley: @Balázs37.: @Raven1975: Teljesen igazatok van ! Őrült meccset láttunk, az eredménynek nagyon örülhetünk de büszkék egy szikrányit sem lehetünk ! Ennyi védekezési hibával nehéz lesz a folytatás, és trófeát nyerni ? ... még álmodozni is hiú ábránd ! Nem biztos, hogy a MINDEHATÓ mindig segít az utolsó 15-20 percekben !
BRAVÓ TER STEGEN ! Nélküled ez akár 3:5 is lehetett volna ! DE HAJRÁ BARCA !

Youaintmjbaby 2023.09.24. 00:08:25

@FRANCIBARCA: nem is kell neki. Eddig magabiztos Barcelonát láttunk, most egy harcos Barcelonát, mert ez kellett. Egyelőre minden helyzetre van megoldása a csapatnak, ami több mint biztató.

Balázs37. 2023.09.24. 01:49:13

rohadt életbe, hogy megsérült Frenkie.

Raven1975 2023.09.24. 11:12:50

Szerintem a fordítás javarészt annak köszönhető, hogy a végére elfáradtak. Hihetetlenül stabilan védekeztek és szuperül kontráztak. Ez nem egy rossz csapat. Úgy gondolom, hogy ha az elejétől nagyobb intenzitással támadunk, akkor hamarabb elfáradnak és korábban tudunk üres területeket kialakítani. Nagyon jó lecke volt Xaviéknak, egy minőségi védekezést bemutató csapat elleni játékra.

Robi71 2023.09.24. 11:54:07

@Raven1975: Pedig a csórikák kénytelenek voltak eladni a legnagyobb tehetségüket a nyáron.
Számtalanszor mondtam, hogy azt, hogy még létezik egyáltalán a La Liga a kiscsapatok remek sportszakmai vezetésének köszönhető. A bajnoki mezőny 2/3-a csődközeli helyzetben kénytelen működni évek óta...saját nevelés, ingyen igazolások és kölcsönök, ennyire futja nekik. Ehhez képest....